Okładka płyty Chaos pełen idei
Studio

Wojtek Mazolewski — Chaos pełen idei

Poniedziałek rano. Pociąg sunący leniwie przez puste pola wiezie swoich pasażerów w stronę stolicy. Jednym z tych pasażerów jestem ja. Jak zwykle pijąc poranną kawę, odpowiadam na maile z pracy, słuchając przy tym playlisty, którą wyczarowało specjalnie dla mnie Spotify. W słuchawkach pojawił się nagle głos Justyny Święs, który sprawił, że aż podskoczyłem. Utwór ten miał w sobie tyle energii, że kawa przestała być potrzebna. Wziąłem telefon do ręki. Na ekranie widniał tytuł „Organizmy piękne”.

Dzisiaj w Studio

Chaos pełen idei

Na płycie Chaos pełen idei, poza wspomnianą wcześniej Justyną Święs, usłyszymy między innymi Wojciecha Waglewskiego, Johna Portera, Janusza Panasewicza, Anię Rusowicz i Natalię Przybysz. Album poza świeżymi kompozycjami zawiera zupełnie nowe aranżacje przebojów zaproszonych muzyków. Część piosenek powstała z połączenia tekstów gości i wcześniejszych kompozycji Mazolewskiego. Autor nie kryje swoich inspiracji, pożyczając, zresztą nie pierwszy raz, linie melodyczne od Rage Against the Machine i Major Lazer. Na albumie usłyszymy też głos samego Wojtka Mazolewskiego, śpiewającego utwór „Tobie”.

Całość obraca się w ramach szeroko rozumianego yassu, czyli muzyki powstałej na połączeniu jazzu, punk rocka oraz muzyki folkowej i współczesnej. Co ciekawe, termin ten powstał w Polsce, w latach 90., a sam Mazolewski jest jednym z ojców tego gatunku.

Poza wcześniej wspomnianym Organizmy piękne, moją uwagę zdobyły:

Gdybym / Get free

Tekst pochodzi z albumu Dobry wieczór zespołu Voo Voo, który został zestawiony z linią Get free, formacji Major Lazer.

Vademecum skauta / Punk-t Gdańsk

W tym utworze usłyszymy gitarę Jana Borysewicza i wokal Janusza Panasewicza z zespołu Lady Pank, połączone z kompozycją Punk-t Gdańsk, autorstwa Wojtka Mazolewskiego.

Kochani!
Chcę się z wami dzielić muzyką i to nie tylko tą, o której piszę, ale też tą, której słucham na co dzień. Zapraszam was zatem na mój profil spotify,
oraz do obserwowania playlisty Szytych na miarę. Znajdziecie tam zarówno utwory z płyt, o których już pisałem, jak i takie, o których dopiero napiszę.
Miłego słuchania!

Współzałożyciel i były redaktor Szycinamiare.pl

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enable Notifications    OK No thanks