Atelier

Wigilia Szytych na Miarę

Wigilia to czas rodzinnych spotkań, rozmów i wspomnień. Zdecydowana większość z Was spędza je wśród najbliższych, przy rodzinnym stole. Nie inaczej jest z nami, a jak zapewne wiecie, obydwaj dbamy o nasz ubiór w każdej sytuacji. Dzisiaj wspólnie z Irkiem, pokażemy wam nasze świąteczne stylizacje.

Wigilia Bartka:

Wigilia w moim domu, to zawsze spotkanie z najbliższą rodziną. Stawiam zatem na niezbyt formalny zestaw ze świątecznym motywem. Podstawą, podobnie jak w artykule Świąteczny dress code, będzie biała koszula. Do niej zakładam szary cardigan i klasyczne jeansy. Skarpety w renifery i mucha z Mikołajem podkreślają wyjątkowy charakter stylizacji.

Zazwyczaj odradzam noszenie „gotowych” much. Ta jednak urzekła mnie swoim wzorem i kolorem. Stwierdziłem zatem, że jeśli mam mieć jedną muchę, to będzie to właśnie ta.

Inaczej wyglądają pozostałe dni, które spędzamy zazwyczaj w szerszym gronie. Luźna granatowa marynarka, wydaje mi się dobrym pomysłem. Pod nią błękitna koszula, a na dole beżowe chinosy, stworzą bardzo uniwersalny zestaw. Skarpety i poszetka, będą elementami, które podkreślą świąteczny charakter stylizacji.

Wigilia Irka:

W przeciwieństwie do Bartka nie mam dostępu do całej swojej garderoby. Ograniczony jedną walizką postanowiłem spakować się tak, by mieć względnie uniwersalne ubrania, które łatwo dopasowuje się do siebie. Starałem się też mieć na uwadze święta i uwzględnić elementy świąteczne.

W Wigilię będę brał udział w wielopokoleniowych zjazdach rodzinnych. Z tego powodu postawiłem na nieco bardziej formalny zestaw. Dzięki dość łaskawej (niestety niezbyt świątecznej) pogodzie rolę okrycia wierzchniego przejmie niebieska, tweedowa marynarka. Ten ciężki materiał zapewni mi ciepło nawet bez kurtki. Lawendowa formalna koszula w połączeniu ze świątecznym, granatowym  krawatem stanowi bazę dla reszty. Poniżej spodnie w kolorze wiśniowego brązu z brązowym paskiem oraz brązowymi (sztybletami?) butami. Całość uzupełnia poszetka o dość frywolnym wzorze.

Pierwszego dnia świąt kolorem przewodnim będzie Niebieski. Koszula w kratę z tweedową marynarką współgrają dzięki granatowo-zielonej poszetce. Oliwkowe spodnie z brązowymi butami oraz paskiem dopełniają całość. Tego dnia elementem świątecznym będą skarpety.

Życzenia!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy życzyć Wam wszystkiego, co najlepsze! Idealnie skrojonych ubrań w kolorach, które nigdy nie wyblakną. Takich, które się nie gniotą i nie niszczą. Do tego pomysłów, na nieskończenie wiele stylizacji i okazji, by móc te pomysły wprowadzić w życie! Wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego narodzenia życzą,

Szyci na Miarę
Bartek i Irek!

Współzałożyciel i były redaktor Szycinamiare.pl

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Enable Notifications    OK No thanks