Okładka albumu Pocztówka z WWA, lato '19
Studio

Taco Hemingway — Pocztówka z WWA, lato ’19

Wtorkowy wieczór. W sieci właśnie pojawił się nowy album Taco. Wyciągnąłem więc z lodówki kolejne bezalkoholowe piwo, wyłączyłem wszystko poza Spotify i odpłynąłem. Dzisiaj w Studio słuchamy nowego albumu Taco Hemingwaya — Pocztówka z WWA, lato ‘19.

Nowy album Taco

Pocztówka z WWA jest kolejnym albumem studyjnym Filipa Szcześniaka, znanego jako Taco Hemingway. Na płycie po raz pierwszy poza samym Taco usłyszymy innych zaproszonych muzyków. Jest Pezet, Rosalie, Ras (Rasmentalism), schafter i Dawid Podsiadło. Ten ostatni wręcz zachwyca. Aż żałuję, że nawet nie próbowałem kupić biletów na koncert tej dwójki, na stadionie narodowym.  Premiera fizycznego krążka odbędzie się na początku sierpnia, ale jak każdy z albumów Taco, tak i ten możemy znaleźć do pobrania za darmo na jego stronie. Jak sam napisał na swoim profilu facebookowym: udostępnia je za darmo i będzie to robił, celem spłacenia swojego długu, za wszystkie nielegalnie zdobyte albumy z młodości. 

Jaka jest Pocztówka z WWA?

Bardzo dobra. Melancholijna i lekko przygnębiająca, ale przy tym relaksująca. Taco w swoich tekstach ponownie traktuje o aspektach życia w Warszawie, która jest tłem do opisywanych wydarzeń i przemyśleń. Słuchamy o ludziach — ich stylu życia, nałogach, miłości, pracy w korporacjach i imprezach. Filip dotyka problemów naszej generacji, kłopotów z określeniem własnej tożsamości, poszukiwaniu własnej wartości, pogoni za pieniądzem i pokaźnym, ale pustym życiem.

Powrót do stolicy

Przyznaję, że podoba mi się ponowna wizyta w Warszawie. Pocztówka z WWA zabiera nas w podróż po ulicach stolicy. Ponownie czujemy jakbyśmy tam byli, oglądali to wszystko na własne oczy i dzielili myśli z autorem. A cała ta podróż jest taka dobra dlatego, że sami czasem chcielibyśmy od tego uciec. Niestety… nie ma na to szans

Współzałożyciel i były redaktor Szycinamiare.pl

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Enable Notifications    OK No thanks