Atelier

Świąteczny dress code

Grudzień, to czas spotkań. Wielu z nas, ma w planach wigilie firmowe i świąteczne spotkania w grupce najbliższych znajomych. W przeciągu ostatnich dni już kilkukrotnie zostałem poproszony o poradę, odnośnie do ubioru na takie okazje. Postanowiłem stworzyć krótki poradnik, w którym przedstawię świąteczny dress code, pokazując jednocześnie kilka moich propozycji.

Punkt wspólny – biała koszula

Każda z zaprezentowanych przeze mnie stylizacji ma jeden punkt wspólny. Jest nim jednolita, biała koszula. Nie twierdzę, że to jedyny słuszny wybór, ale niezależnie od okazji, będzie bezpiecznym rozwiązaniem. Nawet jeśli zdecydujemy się na elementy ze świątecznym motywem, to biała koszula utrzyma formalność stylizacji. 

Świąteczny zestaw koordynowany

Moją pierwszą propozycją jest zestaw koordynowany. Składa się z szarej, formalnej marynarki i czarnych spodni o równie formalnym kroju. Spodnie wykonane są z czarnej bawełny, z nogawkami zaprasowanymi na kant. Marynarka uszyta została z wełny o wyższej gramaturze, z delikatnym mikrowzorem. To połączenie, sprawdzi się na większość okazji, niezależnie od formalności. Alternatywą są szare lub beżowe spodnie i granatowa marynarka.

Poszetka z choinką i Mikołajem oraz skarpety w śnieżki, które kolorystycznie nawiązują do marynarki, podkreślają świąteczny charakter stylizacji. Całość uzupełniają czarne derby.

Taka stylizacja sprawdzi się na świątecznych kolacjach i bankietach firmowych.

Marynarka – Next
Spodnie – Vistula
Poszetka – Wólczanka
Skarpety – Wólczanka
Buty – Vistula

Świąteczny smart-casual

W drugiej stylizacji ponownie użyję czarnych spodni. Marynarkę zastąpiłem cienkim swetrem V-neck z wełny merino. Zamiast derbów użyłem czarnych, zamszowych chukka boots. Świąteczne dodatki ustępują czarnym skarpetom w drobne kwadraciki i wełnianemu krawatowi w kratę. 

Taki strój będzie dobrym wyborem na wszystkie spotkania wymagające smart-casualowego podejścia.

Sweter – Cubus
Spodnie – Vistula
Krawat – Wólczanka
Skarpety – Lantier (Vistula)
Buty – Top Secret

Świąteczny lunch

Niektóre firmy organizują spotkania świąteczne wieczorem, poza siedzibą firmy. Inne spotykają się w godzinach pracy, kilka dni przed świętami. Ta stylizacja nie będzie zbyt dobrym wyborem na wieczornego śledzika. Za to doskonale sprawdzi się zarówno podczas pracy, jak i później, kiedy już usiądziemy ze współpracownikami do stołu.

Beżowe spodnie i granatowy sweter, to bardzo standardowe, biznesowe połączenie. Na dole brązowe derby i ponownie skarpety ze świątecznym motywem, nawiązujące kolorystycznie do swetra i koszuli.

Sweter – Cubus
Spodnie – Vistula
Skarpety – nn.
Buty – Gino Rossi

Świąteczny sweter

Ostatnia propozycja będzie doskonała na luźne spotkania ze znajomymi. Wełniany sweter, o wysokiej gramaturze zapewni ciepło, a swoim designem nawiąże do zimowej, świątecznej atmosfery. Możemy również zdecydować się na sweter ze świątecznym nadrukiem. Na dole klasyczne jeansy i ponownie czarne chukka boots.

Jest to najmniej formalny, z zaproponowanych przeze mnie zestawów. W tym przypadku, jeśli spotkanie jest naprawdę nieformalnie, białą koszulę możemy zastąpić białym t-shirtem.

Sweter – Nils Sundström
Spodnie – Pull and Bear
Skarpety – nn.
Buty – Top Secret

Podsumowanie

Mam nadzieję, że zaproponowane przeze mnie stylizacje ułatwią wam przygotowanie się na większość okazji. W razie wątpliwości możecie skontaktować się z nami przez nasz profil na Facebook’u!

Podzielcie się swoimi świątecznymi stylizacjami, oznaczając nas na instagramie.

Smacznego śledzika!

Współzałożyciel i były redaktor Szycinamiare.pl

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Enable Notifications    OK No thanks