Nowa kamizelka - zakład krawiecki p.Bagana
Atelier

Nowa Kamizelka

Początkiem Sierpnia słońce piekło okrutnie, ale skwar ten przeplatany był nagłymi burzami. Świat ewidentnie przygotowuje się do przyjścia Jesieni. Korzystając z tej aury, postanowiłem wybrać się do miasta po nową kamizelkę. Krawiec wspominał, że w tę niedzielę powinna być do odbioru. Dobrze będzie odwiedzić miasto! Na myśl o chałce z tamtejszej piekarni ślinka cieknie! W drogę!

Wizyta w miasteczku

Wejście na rynek galicyjski
Wejście na rynek galicyjski (Fot. Muzeum Budownictwa Ludowego)

Ależ się tu pozmieniało! Niebywałe jak kreatywne są sklepikarki. Tu ozdoby, tam kubki i garnki wszelkiej maści. Czego to ludzie nie wymyślą… Rynek, serce miasta. Ileż ludzi! Ależ jestem podekscytowany!

Ciekawe jak panu Baganowi wyszło to cudeńko dla mnie? Mówił, że miarę zdjął i na fachu się zna. Jednak kto wie? Może się ruszyłem w trakcie mierzenia albo co? Pora zajrzeć do środka.

-Halo! Haloo! O tu Pan jest, gotowa? Tak? Świetnie, dziękuję! No niesamowita robota panie Bagan! Pierwsza klasa! Podziękował! 

Co za cudeńko. Dawno już nie miałem nowej kamizelki, ostatnią to po tatku dostałem. Widzę, że fotograf urzęduje, trzeba to uwiecznić. A później, do piekarni!

Zdjęcie w retro stylizacji
Zdjęcie w nowej kamizelce

Tak na poważnie

Wizyta w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku to niesamowita przygoda. Można doświadczyć codziennego życia kilku kultur, które zamieszkiwały te tereny. Jest to pierwsze i największe muzeum tego typu w Polsce, założone zaraz po Drugiej Wojnie Światowej. Otwarty przez cały rok obiekt Położony jest na terenie Białej Góry, części dzielnicy Wójtostwo na prawym brzegu Sanu, u podnóża Białej Góry w paśmie Gór Sanocko-Turczańskich. Zajmuje 38 wypełnionych budynkami, instalacjami, sprzętami i zdjęciami hektarów. Bardzo serdecznie polecam odwiedzenie tego miejsca.

Gorące pozdrowienia dla miejscowego zakładu fotograficznego! Zdjęcie wykonane aparatem studyjnym sprzed lat to wspaniała pamiątka, a lekkość, z jaką Państwo dobrali nam stroje, które wspaniale współgrały z naszymi ubraniami, zasługuje na najwyższe uznanie!

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Enable Notifications    OK No thanks