Logo festiwalu LFW
Atelier

London Fashion Week się odbędzie!

Dzisiejszy tekst będzie krótki, bo jest to niemal informacja prasowa. Niemniej ta informacja jest niebywale ważna. London Fashion Week się odbędzie… w sieci! 

Z powodu panującej pandemii coronawirusa British Fashion Council, organizacja odpowiadająca za Tydzień Mody w Londynie zapowiedziała właśnie, że wydarzenie odbędzie się w sieci.  To wydarzenie skupia 250 kluczowych graczy świata mody oraz jest jednym z czterech głównych (obok Milanu, Paryża i Nowego Jorku) .

Dotychczas tego typu wydarzenia były odwoływane. Jednak świat pędzi dalej. Tak jak w każdej branży, firmy szukają rozwiązań, które pozwolą im przetrwać, a nawet rozwijać się w zaistniałej sytuacji.  

Tydzień Mody w Londynie zapowiedziano na 12-14 Czerwca, czyli wtedy, gdy miała odbyć się męska część festiwalu. Część kobieca miała odbywać się w dniach 18-22 Sierpnia. Jednakże teraz obie części odbędą się razem, na nowej, cyfrowej platformie.  

By ułatwić doświadczenie mody Brytyjskiej oraz umożliwić (tak jak w dotychczasowych edycjach festiwalu) zbliżenie się do projektantów, organizatorzy zapowiadają wywiady, podcasty, dzienniki, webinary oraz oczywiście wirtualne pokazy. Co więcej BFC zapowiedziało, że umożliwi projektantom generowanie sprzedaży na festiwalu poprzez zamówienia online obecnych kolekcji oraz rezerwacje na przedmioty z kolekcji na przyszły sezon. 

Miło widzieć, że firmy takie jak Amazon, Facebook, Google, Instagram i YouTube zapowiedziały wsparcie festiwalu. Dość enigmatyczne „nowoczesne, unikalne metody aktywnego contentu” mogą okazać się bardzo ciekawe. Oczywiście na partnerstwach technologicznych się nie kończy. Swoje wsparcie zapowiedzieli British GQ, Evening Standard, Mercedes-Benz czy Toni&Guy.  

Nie tak dawno dyskutowaliśmy z Bartkiem w naszym podcaście o tym, że obecna sytuacja będzie miała niebywały wpływ na rynek mody. I choć oczywiście kryzys zbiera żniwo, to rodzi też nowe inicjatywy takie, jak ta. Niesamowicie cieszy mnie, że z zacisza swojego domu będę mógł być na bieżąco z jednym z największych wydarzeń modowych świata. Przecież odbywając się normalnie, byłoby absolutnie poza moim zasięgiem. I tak, możecie liczyć na relację!  

 Hypebae London Fashion Week Men's Fall/Winter 2019
Na pokazach mody może pojawić się wszystko, tu London Fashion Week Men’s Fall/Winter 2019 (Fot. HYPBAE)

Zachęcam jednak, by samemu doświadczyć tego wydarzenia. Okażmy wsparcie takim inicjatywom, bo kto wie, jak będzie wyglądał świat, gdy obecna sytuacja odejdzie do historii. Jestem przekonany, że jeśli organizatorzy zobaczą pozytywny i międzynarodowy odbiór. To z kolei daje szansę na to, że takich wydarzeń będzie więcej. Wydarzeń bardziej angażujących i dostępnych dla nas z poziomu naszego ulubionego ekranu.  

Sama Caroline Rush, która jest Dyrektorką British Fashion Coucil powiedziała, że „tworząc tę platformę adaptują technologiczne innowacje, które mają pozwolić na organizacje takich wydarzeń w przyszłości. To dzięki niej projektanci mogą dzielić się swoimi historiami oraz kolekcjami ze zdecydowanie szerszą publiką. (…) ten czas, choć niebywale trudny będzie stanowił ogrom inspiracji na przyszłość.„ 

Jestem pełen podziwu dla organizatorów, za tak kapitalną inicjatywę, która powstaje w tak niesamowitym tempie. Myślę… Nie! Mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej.  

Nie mogę się doczekać London Fashion Week oglądanego z kanapy.  

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Enable Notifications    OK No thanks