Kolory wiosny
Atelier

Jakie kolory nosić wiosną?

Wiosna 2020 upłynie nam raczej pod znakiem pidżamy i dresów niż wyszukanych stylizacji. Niemniej czas płynie i nadejdzie kolejna wiosna, i kolejna, a wraz z nimi wątpliwości „Jakie kolory nosić?”. Wiecie już, że jestem fanem inspirowania się naturą. Słyszeliście to niejednokrotnie w podcaście i czytaliście choćby w październikowym „Jakie kolory nosić Jesienią?”. Ostatnio pogoda w moich stronach rozpieszcza ciepłym słońcem, błękitnym niebem i kwiatami, które wreszcie doczekały się swojego czasu w roku. I stąd też przed Wami tekst o tym, jakie kolory nosić wiosną.  

Niebieski, Żółty i Zielony. Tuli Pan? 

Wiosna kojarzy się między innymi z Tulipanami. Te wdzięczne kwiaty wyciągają swe łodygi ku słońcu, by finalnie rozkwitnąć we wręcz niebywałej palecie kolorów. Połączenia kolorystyczne, które nam serwują, są bardzo użyteczne. Wystarczy spojrzeć. Błękit nieba stanowi płótno i podstawę, więc u nas może to oznaczać koszulę, marynarkę, spodnie? Może wszystkie 3 elementy, a może wybrane z nich. Możemy założyć białą koszulę i niebieską marynarkę. A może tym razem marynarka zostaje w domu i zakładamy jedynie koszulę? Gdy już tło mamy, wystarczy dodać kontrastujący kolor wzięty prosto z tulipanowej palety – choćby żółty. Ten wykorzystamy jako poszetkę, skarpety czy inne dodatki. W podanym przykładzie do dyspozycji mamy jeszcze zielony. I choć kombinacja trzech kolorów może być wyzwaniem, to jest jak najbardziej na miejscu. Biała koszula, niebieska marynarka i zielone spodnie. Do tego żółte dodatki i jesteśmy gotowi! 

Baśniowe Wiśnie

Druga inspiracja może kojarzyć się z Japonią, ale i w Polsce drzewka wiśniowe obsypane są na wiosnę różowymi kwiatami. Sady wiśniowe robią niesamowite wrażenie. Z drugiej strony, jeśli drzewko jest pojedyncze, to efekt potrafi być nawet silniejszy. Gdy wszystkie rośliny wokół zielenią się, Wiśnia na swoim głęboko brązowym pniu skrzy się delikatnym różem, wyglądając jak wyrwana z jakiejś baśniowej historii. Dla nas to idealna podstawa do ciekawych stylizacji. Zarówno z niebieską marynarką założymy białą koszulę, różową poszetkę i skarpety oraz czekoladowe spodnie, jak i ograniczając się do różowej koszuli i ciemnobrązowych spodni. Te połączenia zyskują jeszcze bardziej, biorąc pod uwagę to, jak popularny staje się róż w stylizacjach celebrytów.

Podsumowanie 

Na koniec zostawiłem sobie tę kompozycję, na której widać mnogość wiosennych kwiatów oraz kolorów. Wiosna to czas, w którym to kwiaty rządzą w ogródkach działkowych. Nie bójmy się nimi inspirować, może nawet wybierzmy się na spacer, by poobserwować, jak kolory komponują się ze sobą. Bogactwo czerwieni, pomarańczy, żółcieni i fioletów czeka na odkrycie. Łączenie ich może być wyzwaniem, ale w tym pomoże Wam artykuł, o blokowaniu kolorów. Nie bójcie się eksperymentować z ostrymi barwami i połączeniami kolorów. Jak nie na wiosnę, to kiedy? 

Loading Facebook Comments ...

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Enable Notifications    OK No thanks