Okulary przeciwsłoneczne, koszule i poszetki - okładka artykułu Jakie Kolory Nosić Wiosną 2021
Atelier

Jakie Kolory Nosić Wiosną 2021

Jak możecie pamiętać, Wiosną 2020 napisałem tekst “Jakie Kolory Nosić Wioną?” Ogólne zasady z tamtego tekstu są aktualne, czyniąc go użytecznym również teraz. Dlaczego więc wracam do tego samego tematu? Żeby ułatwić Wam szukanie inspiracji do swoich stylizacji, które mają podążać za trendami 2021, które omówiłem w 31 odcinku podcastu. Nie przedłużając, Jakie kolory nosić wiosną 2021?

Kolor roku 2021 instytutu koloru Pantone

Oprócz tegorocznych trendów warto wziąć pod uwagę kolor roku. Amerykańskie przedsiębiorstwo Pantone założył Lawrence Herbert w 1963 roku. Pantone opracowało swoją paletę barw, która stała się głównym źródłem wiedzy na ten temat. Co roku ich eksperci na bazie badań wybierają kolor roku, który ma bezpośredni wpływ na modę, ale także aranżację wnętrz i inne branże.

W tym roku Instytut Pantone zaskoczył wszystkich, bo kolorem roku zostały po raz pierwszy w historii…dwa kolory!

Kolory roku 2021 wybrane przez instytut Pantone
Kolory roku 2021 wybrane przez instytut Pantone

Z jednej strony siła i pozytywność PANTONE 13-0647 Illuminating, a z drugiej praktyczność i solidność PANTONE 17-5104 Ultimate Gray. To idealne odzwierciedlenie nastrojów na rok 2021.

Więcej o tych kolorach i ich wyborze możecie przeczytać tutaj: Pantone Color of the Year 2021 / Introduction | Pantone

Wracając, Jakie kolory nosić wiosną 2021? Skąd czerpać inspiracje?

Kolory, Inspiracje, Stylizacje

Pastele

Kolory, które co roku pojawiają się na Wiosnę to pastele. Niezależnie od tego czy to niebieski, różowy, żółty czy dowolny inny kolor. W tamtym roku moje sugestie były oparte na kwiatach. Gdzie jeszcze można znaleźć pastelowe kolory? W słodyczach, a precyzyjniej, w watach cukrowych. Ta słodka przekąska zawsze błyszczy się pastelowymi barwami, które czasem łączą się w kapitalne kombinacje.

Przykład? Różowe polo, niebieskie chino i jasnobrązowe bądź białe buty. Lekko i wiosennie.

Dużo waty cukrowej jako źródło inspiracji dla stylizacji w kolorach pastelowych
Wata cukrowa to idealne źródło pastelowych stylizacji (For. ML Hawaii)

Acid Pops

Trend Acid Pops stanowi nie lada wyzwanie. Jedna rzecz, to odważenie się na tak jaskrawą,  monochromatyczną stylizację (jeśli nie wiesz, czym są stylizacje monochromatyczne, koniecznie przeczytaj mój artykuł o blokowaniu kolorów). Zupełnie inna sprawa to łączenie tak ostrych barw tak, by nie kłóciły się ze sobą. Z jednej strony z pomocą przychodzi koło kolorów. Z drugiej – ptaki. Świat naszych latających przyjaciół jest pełny gatunków o bardzo ostrym ubarwieniu. Dla przykładu podam Arę Szkarłatną i Kaczkę Mandaryńską. Ich pióra, choć bardzo intensywne wyglądają wspaniale i harmonicznie. Zatem tworząc stylizacje, Acid Pop warto brać z nich przykład.

Jak to może wyglądać? Fioletowy, rozpięta marynarka na białym t-shircie z żółtą poszetką. Do tego niebieskie chino i białe sneakersy. Biały, jako kolor neutralny zrównoważy ostre barwy i nada spójności stylizacji.

Florale

Wzory kwiatowe w ubraniach męskich mogą brzmieć nieintuicyjnie jednak gdy są zaprojektowane ze smakiem, potrafią robić kapitalne wrażenie. Najczęściej spotkamy je na koszulach (zwłaszcza hawajskich i kubańskich) czy szortach oraz poszetkach. Jeśli decydowałbym się na zakup takich ubrań, szukałbym wzorów z wyrazistymi i egzotycznymi kwiatami takimi jak hibiskus czy rajski ptak.

Jeśli chcemy użyć tak efektownego wzoru, warto sprawić, by reszta ubrań stanowiła tło. Zatem mając niebieską koszulę w pomarańczowe kwiaty spodnie czy szorty powinny stanowić jedynie tło, łącząc się z koszulą. Ewentualnie zdecydujmy się na kolory neutralne – biel, czerń czy szarość.

Kwiat Hibiskusa
Kwiat Hibiskusa

Podsumowanie

Kolejny rok, kolejny sezon i kolejny zestaw kolorów, które warto rozważyć wybierając się na zakupy oraz przygotowując do wyjścia z domu. Mam nadzieję, że ten krótki poradnik okaże się dla Was pomocny. Jeśli skorzystacie z niego i wstawicie zdjęcie na instagram – oznaczcie Szytych na Miarę!
Do zobaczenia!

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Enable Notifications    OK No thanks