Studio

FKJ at Salar de Uyuni

Dzisiaj w studio będzie bardzo krótko. Zapraszam do obejrzenia nietypowego performance: FKJ at Salar de Uyuni.

Salar de Uyuni – solnisko, pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze w południowo-zachodniej Boliwii, na obszarze płaskowyżu Altiplano w Andach. Jest położone na wysokości 3653 m n.p.m. i zajmuje powierzchnię 10 582 km², co czyni je największym solniskiem świata. Stanowi, wraz z jeziorami Titicaca i Poopó, pozostałość po istniejącym w plejstocenie jeziorze Balliviá. (wiki)

W takim właśnie miejscu francuski multiinstrumentalista i wokalista Vincent Fenton, posługujący się pseudonimem French Kiwi Juice (w skrócie FKJ), postanowił wykonać swój performance. FKJ poznałem przez współpracę z Masego i utwór Tadow, będący pierwszym singlem promującym płytę „Lady Lady”, którą również gorąco polecam.

FKJ ma swój niepodrabialny styl, w którym miksuje ze sobą różne gatunki, od elektroniki po jazz. W jego muzyce znajdziemy dużo brzmień syntezatorowych, przeplatających się z klasycznym brzmieniem gitary, pianina czy saksofonu, doprawionym czasem wokalem Vincenta.

Nagranie FKJ at Salar de Uyuni powstało we współpracy z Cercle — jest to platforma streamingowa, utworzona w celu promowania artystów i ich twórczości. Zajmują się oni między innymi organizacją wydarzeń muzycznych w różnych nietypowych miejscach, takich jak Katedra w Chartres, Bondinho Pão de Açúcar (Głowa Cukru), czy właśnie Salar de Uyuni.

Całość jest nagrywana, zazwyczaj livestreamowana i udostępniana później w postaci wideo. Jeśli chcecie zobaczyć więcej, to zapraszam na ich kanał You Tube.

Zostawiam was z tym jakże wspaniałym nagraniem. Ze względu na niesamowity krajobraz odbijający się na powierzchni solniska, całość robi piorunujące wrażenie.

Miłego oglądania!

Współzałożyciel i były redaktor Szycinamiare.pl

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Enable Notifications    Ok No thanks