Atelier

Cztery pomysły na prezent dla faceta

Grudzień! Zawsze postrzegałem Grudzień jako miesiąc nieco inny od pozostałych. Wszyscy uśmiechają się częściej, są milsi i zasadniczo jest to przyjemny czas. Poniekąd podsumowaniem tego czasu są święta. Spotykamy się z rodziną i mamy chwilę, by zwolnić, rozejrzeć się i docenić to, na co tak ciężko pracujemy przez pozostałą część roku. 

Jednak święta to też czas, w którym dajemy sobie prezenty. Kupienie dobrego prezentu to całkiem spore wyzwanie, które potrafi spędzać sen z powiek. Żeby ułatwić Wam przygotowania do świętowania, postanowiłem przygotować cztery pomysły na prezenty, które będą idealne dla ojców, braci i ogólnie rzecz ujmując facetów z klasą. Te cztery pomysły na prezent dla faceta powinny ukierunkować Wasze wysiłki i ułatwić wybór. Dodatkowo każdy z nich można zrealizować na wiele sposobów, co pozwoli Wam dopasować go do budżetu i danej osoby. Miłej lektury!

Prezent dla brodacza i dla faceta bez brody

Pierwszą z proponowanych opcji jest zestaw toaletowy. Jedni panowie dumnie noszą dłuższe lub krótsze brody, a inni wolą gładką skórę bez zarostu. Niemniej każdy z nas w ten czy w inny sposób dba o twarz. Dlatego zestaw do golenia lub do dbania o brodę zawsze będzie trafionym prezentem. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę to czy ten, którego chcemy obdarować, ma zarost. Plusem tego prezentu jest to, że jest bardzo elastyczny i wpisze się w każdy budżet. Zestawy tego typu są dostępne już od około 20zł, a z drugiej strony możemy dorzucić książkę związaną z tematyką, specjalny ręcznik do twarzy, dobrą maszynkę lub zestaw barberski. W zasadzie możliwości są nieskończone. Minusem jest to, że jest to dość popularna rzecz, zwłaszcza w przypadku brodaczy. Wiadomo, powtórki będą po prostu zapasem, niemniej warto spróbować jakoś swój prezent wyróżnić.

Zestaw dodatków

Kolejną bardzo elastyczną opcją są dodatki. Każdy z nas potrzebuje akcesoriów, z których możemy korzystać na co dzień. Od pojedynczej pary skarpet, po wysokiej klasy poszetki czy jedwabne krawaty. Możliwości są niemalże nieograniczone. Warto pamiętać, że tutaj zdecydowanie liczy się jakość, a nie ilość. Lepiej zatem będzie kupić jeden, klasyczny, wysokiej klasy krawat, niż zestaw kilku źle wykonanych elementów z materiałów niższej jakości. O ile w przypadku skarpet świąteczne wzory są jak najbardziej na plus, tak w przypadku poszetek czy krawatów sugerowałbym trzymanie się klasycznych wzorów, które pozwolą obdarowanemu dumnie i często używać prezentu. 

Dodatkowe inspiracje możecie znaleźć w artykule Bartka: Akcesoria Stylowego Mężczyzny

Zestaw do czyszczenia butów

Bardzo bezpieczną, a pożądaną opcją będzie zestaw pucybuta. Każdy facet powinien dbać o buty i nawet jeśli aktualnie tego nie robi, to po otrzymaniu takiego zestawu na pewno zacznie. Od podstawowej szczotki i pasty po pełne akcesoriów, drewniane pudełko z książką o tym, jak dbać o obuwie różnego rodzaju. Taki zestaw można skompletować samemu lub znaleźć już gotowy. Pamiętajmy jednak, że tak jak w przypadku wspomnianych wcześniej akcesoriów, ważna jest jakość. Lepiej kupić mniej obfity zestaw, składający się z zaledwie kilku elementów, ale wysokiej jakości, niż kupować wieloelementowy i wykonany ze słabej jakości materiałów.

Zestaw do whisky

Jeśli osoba, którą chcemy obdarować lubi whisky (lub inny rodzaj alkoholu, o którym wiemy), to kapitalnym prezentem będą wysokiej jakości, ciekawe szklanki. Do nich możemy dorzucić karafkę, ale moim zdaniem jest to zbyteczne. Zamiast tego lepiej dodać gładkie kamienie do schłodzenia trunku, które bez problemu znajdziecie w sieci. Jeśli chcemy rozbudować zestaw, to książka o produkcji danego rodzaju alkoholu będzie niesamowitym dodatkiem. Możemy zdecydować się również na butelkę wybranego trunku, a wtedy zagospodarujemy każdy budżet. Jednakże dawanie alkoholu, nawet najwyższej klasy solo, uważam za rozwiązanie nudne. Nie pokazuje żadnego wysiłku, a takie prezenty szybko są zapominane.

Prezent dla kawosza

Jeżeli obdarowujemy kogoś, kto nie pije alkoholu, to dobrą alternatywą jest zestaw kawosza. To dobry prezent dla każdego, nie licząc tych, o których wiemy, że kawy nie piją. Kto nie lubi zacząć dnia od filiżanki pysznej kawy. Dlatego od kubka czy filiżanek, przez kawiarki i paczki kawy po ekspresy i książki. Taki zestaw rozbudujemy w dowolny sposób.

Podsumowanie

Jak widzicie, te 4 kategorie dają Wam kierunek, dzięki któremu finalne komponowaniu prezentu stanie się prostsze. Niezależnie od tego, na którą kategorię i stopień skomplikowania się zdecydujecie, jestem przekonany, że obdarowana osoba doceni wybór. Pozostaje mi życzyć pomyślnych łowów i zachęcić do dzielenia się z nami Waszymi pomysłami na świąteczne prezenty dla faceta.

Artykuł nie jest sponsorowany. Wszystkie polecane przedmioty zmieściliśmy dlatego, że nam samym się podobają 🙂

Współzałożyciel i były redaktor Szycinamiare.pl

Loading Facebook Comments ...

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Enable Notifications    OK No thanks