Studio

BASS ASTRAL x IGO live act | SPIRALA BOJLERUM

Ostatnio premierę miał singiel “It’s dark” duetu Studio Bass Astral x Igo. Promuje on odbywającą się właśnie trasę koncertową o tym samym tytule. 

W oczekiwaniu na nowy album chciałbym przedstawić wam nagranie koncertu, który był moją pierwszą stycznością z tym duetem. Pamiętam, że wtedy zrobiło ono na mnie olbrzymie wrażenie. Mam nadzieję, że wam również się spodoba.

Bass Astral x Igo

W skład duetu wchodzą Kuba Tracz oraz Igor Walaszek. O Igorze wspominałem już w artykule Męskie Granie 2019. Igor jest wokalistą, natomiast Jakub natomiast zajmuje się produkcją muzyki. 

Chociaż twórczość Bass Astral x Igo to głównie muzyka elektroniczna, trudno ją sklasyfikować. W ich twórczości znajdziemy głównie żywe, taneczne utwory, czerpiące z muzyki house, hip-hopu i rocka. Potrafią oni jednak zaskoczyć wolniejszymi, czasem wręcz balladowymi utworami.

Duet Bass Astral x Igo działa od 2015 roku. Panowie mieli jednak okazję współpracować wcześniej w zespole Clock Machine. Ich popularność nabrała rozpędu po występie na małej scenie Męskiego Grania w Krakowie w 2018. Zwrócili wtedy uwagę nie tylko publiczności, ale też pozostałych artystów. Dowodem na to jest udział Igora w kolejnej edycji Męskiego Grania, już jako członek Męskie Granie Orkiestra. Bass Astral x Igo zagrali również kilka koncertów, tym razem na dużej scenie.

BASS ASTRAL x IGO live act | SPIRALA BOJLERUM

Film, o którym mówię, jest zapisem koncertu, który odbył się na początku roku 2017 w gliwickim Klubie Spirala. Koncert składa się z 14 utworów. Oprócz własnej twórczości znajdą się tam również kawałki z repertuaru Clock Machine oraz cover utworu „Would”, który w oryginale wykonuje zespół Alice in Chains. 

Cieszy mnie wzrost popularności Bass Astral x Igo. Swoją twórczością wprowadzają nową jakość, na polską scenę muzyki elektronicznej.

Zachęcam was również do udziału w ich koncertach. Duet w ramach trasy It’s Dark odwiedzi jeszcze Gliwice, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Szczecin i Kraków. A jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w być może na koncercie w Krakowie, będziemy mieli okazję poznać się osobiście!

Współzałożyciel i były redaktor Szycinamiare.pl

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Enable Notifications    OK No thanks