Atelier

Jak podwijać rękawy koszuli

W moim artykule o koszulach wspomniałem, że podwijanie rękawów to rozwiązanie lepsze niż koszule z krótkimi rękawami. Pisałem też o tym, jak takie koszule wpływają na naszą sylwetkę. Zawsze podpowiadam podwijanie rękawów osobom, które dotychczas wybierały koszule z krótkim rękawem. Tu jednak pojawiają się wątpliwości: Jak podwijać rękawy?

Oprócz sposobów samych w sobie chciałbym nadmienić, że rękawy koszuli podwijamy w jednym z dwóch celów. Przygotowując się do cięższej pracy, aby nie ryzykować pobrudzenia koszuli albo stricte dla celów stylistycznych i komfortu latem. W tym pierwszym przypadku sugeruję podwijanie rękawów nad łokieć natomiast w drugim poniżej łokcia.

Jak nie podwijać rękawów

Zacznijmy od tego, że to, że mamy podwinięte rękawy, to nasz wybór, a przypadek. Unikajcie więc za podwijania rękawów koszuli bez zwracania uwagi na efekt. Dojście do wprawy w każdej z poniższych metod zajmie Wam chwilę, a różnica w odbiorze Waszych stylizacji będzie znacząca.

Basic roll

To najbardziej intuicyjny ze sposobów, choć często uznawany za niekomfortowy. Miarą podwijania będzie tu szerokość mankietu. Proces zaczynamy od rozpięcia guzików w mankiecie oraz w rozporku mankietu. Następnie zawijamy trzy razy o szerokość mankietu. Przy tej metodzie efekt zależy od jego szerokości. Przeważnie podwinięty rękaw skończy się tuż nad łokciem, jednak czasami przy wąskim mankiecie może nie przekroczyć tej granicy. Niestety, Basic roll często nie jest dobrą metodą. Szerokość rękawa przy mankiecie bywa zbyt mała w wyższych partiach ramienia i uciska noszącego, powodując dyskomfort.

Master roll

Master roll to metoda, która da najwięcej swobody podczas ruchu. Dzięki niej można też podwinąć rękawy na dowolną wysokość. Polega na pociągnięciu mankietu w górę na żądaną wysokość, a następnie zagięciu pozostałego materiału tak, by część mankietu wciąż była widoczna. Wymaga odrobiny wprawy, ale po opanowaniu doceniamy łatwość odwinięcia rękawów oraz to, że mając koszule z kontrastującą lewą stroną mankietów, możemy uczynić z niej dodatkową ozdobę.

AIFA roll

Najłatwiej opisać ten sposób, jako skróconą wersję metody Basic roll. Po rozpięciu guzików zawijamy mankiet dwa, a nie trzy razy. Ci z was, którzy mają szczupłe ręce, mogą zostawić zapięty guzik w rozporku mankietu. Ten sposób idealnie podkreśla przedramiona, odsłaniając jedynie jedną trzecią pełnej długości ręki, co leży w zgodzie z pryncypiami projektowania, które dotyczą również mody męskiej.

Garter roll

Ta metoda wykorzystuje lekko zapomniane akcesorium, które niegdyś było powszechne wśród mężczyzn. Podwiązkę rękawa. Jest to elastyczna opaska, którą zakłada się na bicepsie, w razie potrzeby służy do podwinięcia rękawów. Może stanowić też wspaniały pretekst do rozpoczęcia rozmowy. Niektóre wersje posiadają klips podobny do tych, które używane są w szelkach. Można je wtedy stosować jako wsparcie dla innych metod podwijania rękawów. Większość z nas nie posiada czegoś takiego w swojej szafie, prawda? Dobrą metodą zastępczą jest szersza gumka recepturka. Oczywiście taką gumkę należy skrzętnie schować w zagiętych rękawach.

Podsumowując, jak podwijać rękawy?

To cztery najpowszechniejsze metody podwijania rękawów w koszuli. Są idealnym rozwiązaniem podczas grillów, wypadów na miasto czy spacerów poza nim. Teraz już wiecie, jak podwijać rękawy. Osobiście najczęściej stosuję AIFA roll i Master roll.

A Wy? Podwijacie rękawy swoich koszul, czy może jesteście zwolennikami koszul z krótkimi rękawami? Dajcie znać w komentarzach!

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Enable Notifications    OK No thanks